Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning – de mi a probléma?
Munka-magánélet egyensúly
Ha valakinek stresszes a munkája vagy éppen a magánélete, akkor sajnos nehéz teljesen elkülöníteni a kettőt. Ugyanakkor az egyensúly fenntartására muszáj megszabni a határokat, hiszen rá tudja nyomni az egyik a másikra a bélyegét. Fontos, hogy meg tudjuk tartani az egyensúlyt, és ki tudjuk zárni az egyiket a másikból, vagy legalább el tudjuk különíteni azokat egymástól.
Ha felborul a munka-magánélet egyensúlya
Egy stresszes munka esetén nagyon nehéz nyugodtan hazamenni, és mintha mi sem történt volna, boldogan élni a családi életünket tovább. Ilyenkor általában az történik, hogy hazaérkezünk stresszesen, kissé felzaklatott állapotban, és átadjuk ezt a velünk egy háztartásban élőknek. Így az otthoni környezet is olyanná válik, mint a munkahelyi, illetve az ott tartózkodók hangulata is megváltozik negatív irányba.
Mivel az otthoni környezetben is érzékelhető a stressz és a fagyos hangulat és a munkahelyen is, ez egy örök körforgássá alakulhat, melyet nagyon nehéz megváltoztatni. Gyakran egyik a másik rovására megy, és választani kell, hogy a munkát adjuk fel a családért, vagy fordítva.
A fent említettek alapján tehát, ha felborul az egyensúly, akkor nem csak a családi életben és a munkahelyen okoz gondot, hanem az egyén lelki, később akár testi egészségen is problémát okozhat a folyamatos stressz és negatív hangulat.
Stressz megjelenése a munka-magánélet egyensúly megbomlásakor
Amikor megbomlik a munka-magánélet egyensúly, akkor az ember nem tudja, hogy melyikre összpontosítson jobban, melyiket hogyan kezelje. Ekkor megjelenik az életünkben egy újabb stresszforrás, amitől annál is inkább frusztráltak és tanácstalanok leszünk. Amennyiben ez az állapot hosszú ideig fent áll, negatív hatással lehet az egészségügyi állapotunkra is.
Gyakran merülnek fel munkahelyi problémák, mint például konfliktusok, stresszes helyzetek, rengeteg túlóra, esetleg munkaerő leépítés. Ilyenkor próbáljuk magunkban tartani a gondokat, de gyakran nem sikerül. Általában a velünk egy háztartásban élőknek meséljük el először, ugyanakkor ők is aggódni kezdenek rajta, így a magánéletünk is stresszes lesz.
Előfordul az is, hogy az egyén munkamániássá válik, amely egy intő jel lehet arra, hogy a munkahelyi életben nincs minden rendben, és valószínűleg nem szeretné hazavinni azt a bizonyos problémát. Ugyanakkor nem jut elég idő a magánéletre, vagy ha jut is, akkor nem biztos, hogy el tudja választani a kettőt egymástól.
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning bemutatja: hogyan lehetünk hatékonyabbak?
A több munka bevállalása nem javasolt, hiszen legalább napi 8 órát bent tölteni a munkahelyen éppen elég, illetve elvesszük a magánéletünkből a minőségi időt.
A munka hatékonyabbá tételének több módja is van, pl. a jobb munkaszervezés, a megfelelő időgazdálkodási módszerek elsajátítása, hatékonyabb technikák beépítése a munkába. Ezeket vesszük sorra a Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning során.
Minőségi együtt töltött idő
A minőségi együtt töltött idő nem más, mint a közös percek/órák tevékenyen való eltöltése. Ugyanis nem valósul minőségi időnek, ha a felek egy helységben vannak, de az egyikőjük például alszik, a másik pedig a munkahelyi dolgokat intézi a számítógépen.
Fontos, hogy a munka utáni együtt töltött idő minőségi, és nem pedig mennyiségi legyen, hiszen egyre több a munka a jó megélhetés érdekében, és kevesebb idő marad a szeretteinkre.
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning célja
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning célja, hogy a résztvevők megtanulják elválasztani a magánéletet a munkától, és megtalálják az egyensúlyt, amit a legtöbben sajnos nem találnak, vagy csak nagyon nehezen tudják megtartani azt.
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning várható eredménye
A munka-magánélet egyensúly tréningen résztvevők az alábbiakat fogják megtanulni:
- munka és magánélet közötti határok megszabása
- határok erősítése
- hogyan válasszuk ketté a munkát és a magánéletet
- különféle módszerek az egyensúly fenntartására
- stressz menedzsment
- minőségi időtöltés a barátokkal, családtagokkal
Work-life balance tréning résztvevői az alábbiakról számoltak be:
- jobb lett az időbeosztás
- fejlődtek a stresszkontroll technikák
- jobb, könnyedebb lett a konfliktuskezelés
- javult a problémamegoldó képesség
- fejlődött a döntéskészség egy fontossági sorrend alapján
Ami pedig az életben…
- kevesebb stresszt
- jobb közérzetet
- jobb életszínvonalat
- több szabadidő
- nyugodtabb mindennapokat
- hatékonyabb munkavégzést
- aktívabb életmódot
eredményez.
A Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning elvégzése után abszolút pozitív változásokat fog tapasztalni az életében, hiszen a fent említettek alapján nagy fordulatot tud tenni egy pozitív irányba, mind a magánéleti, mind a munkahelyi életben egyaránt.
Kinek ajánljuk Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréninget
Mindenkinek ajánlott a Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning, akik
- stresszes életet élnek
- nem tudják külön választani a magánéletet és a munkát
- beleestek egy olyan negatív munka-magánéleti körforgásba, amiből nem tudtak ezidáig kiszállni
- szeretnének javítani az életvitelükön
- szeretnének nyugodtabb életet élni
- szeretnék elsajátítani a stresszkezelés és konfliktuskezelés technikáját
- meg akarják találni az egyensúlyt az életükben
- szeretnék megtudni, hogy hogyan lehet minőségi időt tölteni a szeretteivel
- több szabadidőt szeretnének maguknak
A Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning ajánlott minden olyan cégvezető, munkavállaló vagy vállalkozó számára is, akik stresszesnek gondolják a munkájukat vagy éppen magánéleti problémával küzdenek, és szeretnék egymástól elkülöníteni azokat egy boldogabb és nyugodtabb élet reményében.
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning jelentkezés
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning információk:
- Tréning időtartama: 2 nap (naponta 9.00-17.00)
- Szükséges előképzettség: nincs
- Minimális részvételi korhatár: 21 év
- Ruházat: kényelmes, sportos
Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning tréning időpontja, helyszíne, ára:
A tréning díja: 25.000 Ft / fő (mely tartalmazza a 2 napos tréning díját, a kiadandó anyagokat, de nem tartalmaz ellátást, szállást)
A Work-life balance (munka-magánélet egyensúly) tréning legalább 8 fő jelentkezése esetén indul.
Érdeklődés esetén kérem töltse ki az alábbi űrlapot, és értesítjük, amint megszervezésre kerül az adott képzés. Ez csak egy tájékoztatás, ez nem kötelezi Önt semmire.
Kapcsolódó tartalom személyes hatékonyság fejlesztése témakörben: