Időgazdálkodás tréning előzmények
Az időgazdálkodás, vagy más néven idő menedzsment egy olyan folyamat, aminek a segítségével meg tudjuk tervezni egy napunkat vagy hetünket. Mindezt olyan időrendi sorrendben tesszük, hogy mindenre, amit elterveztünk és szeretnénk megvalósítani jusson elegendő időnk.
Ám ha nem megfelelő az időgazdálkodásunk, akkor sajnos ezek az eltervezett dolgok gyakran borulnak. Ilyenkor az ember kapkod, idegeskedik, és stresszel, hogy mégis hogyan tudja összeszervezni ezeket a bizonyos tevékenységeket. Ilyenkor segít az időgazdálkodás tréning.
Mikor lehet szükséges az időgazdálkodás tréning?
A mikor lehet szükséges az időgazdálkodás tréning kérdésre a válasz az, hogy ha úgy érzi, hogy az sem lenne elég, ha naponta 48 óra állna rendelkezésre a teendőire.
A helytelen időgazdálkodás egy alapvető stressz forrás. Ilyenkor az ember szétszórt, nem tud koncentrálni egyszerre egy dologra, hanem több dolog jár a fejében. Nem tudja eldönteni, hogy mégis melyik teendőjét csinálja, éppen ezért gyakran maradnak megoldatlan, vagy csak félig megoldott feladatai. Az időgazdálkodási tréning során részletesen kitérünk ezekre.
Előfordul, hogy a sikertelenség (befejezetlen, vagy el nem végzett feladatok) komoly önértékelési problémákat okoz. Valamint ha valaki folyamatosan elkésik, nem készül el időben és kapkod, akkor ez egy hosszú távú stresszforrás is lehet. Csökken a teljesítmény, csökken a munkamorál, csökken az életkedv és a jókedv is egyaránt. Az időgazdálkodási tréning során megismeri, hogy a rossz időmenedzsment és a stressz hogyan vezet balesetekhez.
Az időgazdálkodás tréningen megtanulja, hogy mik a helyes időgazdálkodás előnyei, és megismeri a hatékony időmenedzsment technikákat
Az időgazdálkodás tréningen többek között megtanulja, hogy mik a helyes időgazdálkodás előnyei, és könnyen alkalmazható módszereket is el tud sajátítani a mindennapokra.
Sajnos sokan úgy gondolják, hogy számukra az időmenedzsment és az időgazdálkodás tréning nem fontos. Ezek az emberek sajnos nem fogják tudni hatékonyan kezelni és az idejüket. Ők a tipikus „Nincs időm semmire” emberek. Mivel midig el vannak havazva, és nincs idejük semmire, az életük stresszes, zavaros és gyakran nem értik, hogy mégis mi folyik körülöttük, mégis miért van mindig minden felfordulva az életükben.
Az időgazdálkodási tréningen el tudjuk sajátítani a helyes időmenedzsment módszereit, aminek eredményeként teljesítményünk fellendül, több elismerést kapunk a körülöttünk lévőktől, minden eltervezett dologra lesz időnk. Sőt, ha ezt a rendszert használjuk, akkor el nem tervezett dolgokat is be tudunk iktatni a napunkba, vagy esetleg egy kis plusz pihenésre is szert tudunk tenni.
Az időgazdálkodás tréningen tanultakat a munkahelyen is tudjuk hasznosítani, hiszen napi nyolc órában rengeteg feladat és tennivaló vár ránk. Ugyanakkor a családi életben is nélkülözhetetlen, hiszen a családdal is szeretnénk minőségi és mennyiségi időt is tölteni. Valamint akármilyen dologról is legyen szó, ennek a megszervezésében is kulcsfontosságú szerepet játszik a jó időmenedzsment.
Időgazdálkodás tréning célja
Az időgazdálkodás tréning célja az, hogy a résztvevők elsajátítják a profi időgazdálkodás módszereit, valamint megtanuljuk tudatosan kezelni és irányítani a mindennapjainkat, több szabadidőt hagyva ezzel maguknak, melyből kifolyólag csökken a stressz mennyisége és nő az energia szint. Az időgazdálkodás tréningen tanultak az élet bármely területén alkalmazhatóak.
A tudatos időmenedzsmenttel tudjuk fejleszteni a tudatosságot, a szervezői képességünket, valamint növelhető az önértékelés. Nincs több vesztegetett idő felesleges dolgokra, megtanulunk priorizálni, és megtudjuk, hogy mi a sürgős, fontos és hasznos közötti különbség. Ezzel egyidejűleg fejlődik koncentráló képességünk is, hiszen képesek leszünk egy időben egy bizonyos dologra fókuszálni, nem pedig ezer féle másik helyre.
Időgazdálkodás tréning tematika
Az időgazdálkodás tréning tematika vázlatosan:
- Mi az idő
- Időgazdálkodás és stressz
- Hatékony időbeosztás
- Célkitűzés módszertana
- Mi a fontos, és mi a sürgős
- Priorizálás
- Feladatok delegálása
- Hogyan mondjunk nemet
- Időrablók azonosítása, leküzdése
- Halogatás leküzdése
- Időmenedzsment rendszerek
Kinek ajánlott az időgazdálkodás tréning?
Az időgazdálkodás tréning elsősorban azoknak szól, akik szeretnék rendezettebbé tenni saját magukat és a mindennapjaikat. Azoknak, akik szeretnének kevesebb stresszforrást az életükbe, és szeretnének több olyan dologgal időt tölteni, ami valóban a hobbijuk és közel áll a szívükhöz.
Szokták mondani, hogy nem célszerű hazavinni a munkát. Ha Ön is ilyen ember, aki hazaviszi a munkát és otthonról dolgozik, mert nem jutott rá ideje a munkaidő alatt, akkor az időgazdálkodás tréninget mindenképp Önnek ajánljuk.
Ha szétszórtnak érzi magát, és úgy gondolja, hogy szeretné átláthatóbban kezelni a dolgait, és szeretné, hogy minden nap több ideje legyen a pihenésre, akkor Önnek itt a helye!
Esetleg nem tudja meghatározni, hogy melyik feladatot célszerű először megcsinálni? Nem tudja eldönteni, hogy mire helyezze a fókuszt, és nehezen hoz meg egyéb nagyobb döntéseket is? Ebben az esetben is érdemes részt vennie az időgazdálkodás tréningen.
Tehát ha egy szervezettebb, rendezettebb és kevésbé stresszes életre vágyik, amelyet Ön kontrollál, akkor teljes mértékben Önnek szól a képzésünk.
Időgazdálkodás tréning jelentkezés
Időgazdálkodás tréning információk:
- Tréning időtartama: 2 nap (naponta 9.00-17.00)
- Szükséges előképzettség: nincs
- Minimális részvételi korhatár: 16 év
- Ruházat: kényelmes, sportos
Időgazdálkodás tréning időpontja, helyszíne, ára:
A tréning díja: 25.000 Ft / fő (mely tartalmazza a 2 napos tréning díját, a kiadandó anyagokat, de nem tartalmaz ellátást, szállást)
Az időgazdálkodás tréning legalább 8 fő jelentkezése esetén indul.
Érdeklődés esetén kérem töltse ki az alábbi űrlapot, és értesítjük, amint megszervezésre kerül az adott képzés. Ez csak egy tájékoztatás, ez nem kötelezi Önt semmire.
Kapcsolódó tartalom időgazdálkodás témakörben:
Kapcsolódó tartalom: